В Біляївському НВК працює практичний психолог -  

Білоусько Тетяна Олександрівна

Закінчила ХНПУ ім. Г.С. Сковороди

факультет психології

стаж роботи: 7 років

спеціаліст II категорії

 

       Психологія – надзвичайна наука. Це наука  про людську душу. Вона допомагає людині пізнавати себе, вирішувати проблеми, навчатися керувати своєю поведінкою, долати труднощі й радіти кожній хвилині життя. Психологія формувалась упродовж століть і бурхливо розвивається в сучасних умовах. Таку роль психології в людському житті в ХХ столітті передбачив один із видатних психологів Жан Піаже. Він запевняв,  що в ХХІ столітті психологія стане однією з провідних наук. І це в дійсності так.

      На сучасному етапі психологія як наука становить систему пов'язаних між собою та з іншими науками галузей. Передусім це соціальна, історична, економічна, етнічна, юридична, політична психологія, психолінгвістика та психологія мистецтва.

       Психологія має багатогранні зв’язки із природничими і соціальними науками.

       Основою психології є філософія. Без філософії психологія не могла б створювати власну методологію, робити необхідні теоретичні узагальнення. У той самий час філософія використовує результати психологічних досліджень при побудові наукової картини світу. Психологія тісно пов’язана з логікою. Логіка, як і психологія, вивчає людське мислення, тільки перша – його процесуальний, а друга – результативний аспекти.

     Із суспільними науками (історією, економікою, соціологією, лінгвістикою, літературознавством, теорією мистецтв, юридичними і політичними науками тощо) психологію поєднує те, що вони потребують даних про природу соціально-психологічних явищ, особливостей індивідуальної і групової поведінки людей, закономірностей формування навичок, ціннісних орієнтацій, міжособистісних стосунків тощо. В свою чергу, психологія досліджує функції, які виконує психіка у суспільних стосунках людини.

      Природознавство (біологія, фізіологія, фізика, хімія та ін.) поглиблює уявлення про психіку, доводить вивчення її механізмів до фізіологічного, нейрофізіологічного, біохімічного рівнів.

   Медичним наукам, зокрема, психіатрії, психологія може допомогти в діагностиці захворювань, розумінні “внутрішньої картини” хвороби. На основі медицини, педагогіки, психології виникли шкільна гігієна, медична психологія, нейропсихологія та ін. Знання психології сприяє спілкуванню лікаря з пацієнтом, пропаганді медичних знань.

   Розвиток технічних наук має враховувати параметри реакцій людини на зовнішні подразники, характеристики сприймання, збереження і переробки нею різних форм інформації. Психологія має велике значення для розв’язання проблем інженерної психології, ергономіки, в підготовці працівників у системах керування та при розробці самих систем керування, для створення комп’ютерів, систем комунікації, засобів відображення інформації та ін.

        Але найтісніший зв’язок психологія має з педагогікою. Важливі психологічні проблеми виникають на перетині педагогіки і психології при вивченні закономірностей розвитку особистості, вікових та індивідуальних особливостей дітей, а також при розробці нових методів навчання й виховання. Чого навчати сучасного школяра? Що і як відбирати з величезної маси інформації та наукових знань? Які можливості й резерви психічного розвитку людини на різних вікових етапах? Ці та інші питання розв'язуються педагогічною, віковою й дитячою психологією та іншими спеціальними галузями психології.

 

В період з 13 по  24 листопада 2017 року практичним психологом проводилась робота із попередження насильства.

Під час цього часу проведено бесіди, консультації та тренінгові заняття з учнями середньої та старшої школи. 

 

Фотозвіт про роботу практичного психолога

Практичним психологом на весні 2017 року проводилась робота з допрофільної та профільної освіти учнів. Учасниками стали учні 7,8, 9 класів та 10 і 11 класу. 

З питань допрофільної освіти було з`ясовано які ж знання учні мають взагалі із цього питання, якою інформацією вони володіють по видам профільності, які схильності вони мають, що більше люблять робити і т.ін. Було проведено психологічну просвіту, бесіди та консультації із цього питання.

Щодо профільної освіти визначено схильності, здібності учнів. Види професій які найбільше підходять учням. Проведено багато психодіагностичної роботи, індивідуальних консультацій, бесід. В НВК існує профорієнтаційний куточок та термінал, які можуть допомогти в виборі професії.

В березні  місяці проведено профорієнтаційний захід з учнями 9, 10 та 11 класів під назвою: "Вибір свого майбутнього". На ньому проведено тренінгові вправи та ігри, надано інформацію про професії, переглянуто профорієнтаційні ролики. Учні були в захваті від отриманої інформації та потім звернулись із запитаннями індивідуально для себе. Кожному учню 10 та 11 класу надано індивідуально роздруковану інформацію про їх професійну спрямованість за результатами психодіагностичних методик.

Також, учні нашої школи відвідали профорієнтаційні заходи в місті Первомайський та місті Харків.

В період з 20  по 25 лютого 2017 року в Біляївському НВК практичним психологом було проведено тиждень психології, під час якого проведено такі заходи:

 20 лютого 2017 року:
1. "Ця незвичайна країна Психоляндія" (гра-подорож для учнів 4 класу);
2. Акція "Дерево бажань" (учні молодших класів).
 21 лютого 2017 року:
1. "Спілкування - основа стосунків між людьми" (психологічна просвіта для учнів середньої школи);
2. "Успішна людина - успішна в усьому" (тренінгове заняття для учнів 11 класу).
 23 лютого 2017 року:
1. "Паркан відвертості, побажань та пропозицій" (психологічна гра для учнів 5-го та 7-го класу);
2. "Вчимось бути толерантними" (тренінг для 6-го класу).
       Символічному «Дереву бажань» хлопчики і дівчатка довірили свої мрії.
Вони не тільки прагнуть мати нові моделі мобільних телефонів, сучасні іграшки, але і хочуть читати енциклопедію «Про все на світі», щоб діти займалися спортом, щоб люди були чесні, добрі, ввічливі, щоб частіше посміхалися, мали міцне здоров’я. Маленькі школярики мріють покращити свої успіхи в навчанні, мати багато друзів, стати балеринами, лікарями, міліціонерами, вчителями математики, пожежниками, художниками, футболістами. Надіються, що будуть у них маленькі братики і сестрички. Задумуються над глобальними проблемами: щоб вічно жили батьки, щоб не загинуло людство.
        "Успішна людина - успішна в усьому". Під такою  назвою пройшло тренінгові заняття з випускниками НВК. В теплій, дружній атмосфері одинадцятикласники розмірковували, ділилися своїми думками про зміст поняття «успішна людина». Демонстрували моделі суті «успішна людина». Підготували проекти про значимість правильного вибору професії в житті людини.
          "Спілкування - основа стосунків між людьми". 
           Розкриваючи тему спілкування практичний психолог висвітлювала питання особливостей спілкування з ровесниками, з батьками, з дорослими людьми, розкрила суть різновидів, функції, засоби, рівні спілкування. Учні впевнені в тому, що дотримування правил спілкування допомагає ділитися думками, підтримувати ділові, дружні стосунки, об’єднуватися для спільних дій. 

          У "Подорож до незвичайної країни Психоляндії" вирушили учні 4-го класу.  На шляху учнів чекали різні випробування, які влаштувала цариця Психея із своїми підданими Увагою, Пам’яттю, Відчуттям, Мисленням, Уявою,  Волею, Емоціями, щоб перевірити, чи готові четвертокласники до навчання в 5 –му класі.  Але учні докладали багато зусиль, щоб дістатися до чарівної країни, чим і довели готовність до навчання у 5-му класі.

          Психологічна гра «Паркан відвертості, побажань та пропозицій», яка проводилася серед учнів середніх та старших класів зібрала багато учасників, адже нікому не байдуже шкільне життя. Учні на імпровізованому паркані відверто висловлювали свої побажання та пропозиції для покращення навчання в НВК. Учні бачать покращення навчання в забезпеченні гімназії необхідними підручниками, в оснащенні одного із кабінетів інформатики сучасними комп’ютерами, в поповненні наочністю, приладами кабінетів фізики, біології, в зменшенні об’єму домашніх завдань. Учні хотіли б взимку на фізкультурі кататися на лижах.

 

БАТЬКАМ:Поради для учнівСкачать
Детские страхи.doc
Microsoft Word документ 256.0 KB
Скачать
Тренінг Ми проти насильства Білоусько Та
Microsoft Word документ 71.0 KB
Скачать
як допомогти першокласнику адаптуватися
Microsoft Word документ 14.3 KB